Вінницька спортивна громадська організація
Обласна Федерація Футболу
Знайти

19 червня у Винниках Львівської області, на стадіоні імені Богдана Маркевича, під егідою ФФУ завершився фінальний етап чемпіонату України серед жіночих команд у Першій лізі.

21 червня 2017 року

Перша гра, в якій зустрічались «Янтарочка» та ВО ДЮСШ розпочалася з активних дій номінальних господарок, які після чудового гола з розвороту від Надії Чайки вже на 6-й хвилині повели у рахунку.

За десять хвилин потому повинна була подвоювати рахунок на табло Іванна-Леся Тарнавська, але влучила в стійку з вигідної позиції. Перший тайм так і завершився за мінімальної переваги господарок.

Отримавши вказівки в перерві від тренера, вінничанки вийшли на другий тайм більш зарядженими і майже одразу зрівняли рахунок зусиллями Ілони Пшеничної, яка скористалася не вдалими діями захисників в обороні.

Проте з таким перебігом подій була не згодна один з лідерів «Янтарочки» Надія Чайка, яка знову приголомшила голкіпера обвідним ударом в «дев’ятку».

Вінничанки не знайшли в собі сил аби створити по-справжньому гольовий момент, щоб перевести гру в овертайм. 2:1- на користь «Янтарочки».

«Янтарочка» (Новояворівськ) – ВО ДЮСШ (Вінниця ) – 2:1

Голи: Чайка (6, 65) – Пшенична (47)

Фінальний поєдинок звів «Ладомир», який впевнено переміг у півфіналі «Янтарочку» та «Маріупольчанку», якій пощастило в серії післяматчевих пенальті переграти вінничанок.

Втративши двох ключових футболісток номінальні гості зуміли нав’язати боротьбу на кожному клаптику поля футболісткам «Ладомира», які були більш свіжішими та мобілізованими. У першій половині гри вболівальники, які прийшли підтримати команди, побачили лише один небезпечний момент, який собі створила волинянка Вікторія Гірин. Втікши на швидкості від захисників, вона з гострого кута небезпечно пробивала низом - воротар Ірина Гараніна змогла відбити цей удар.

Те що не вийшло у Гірин за перші 45 хвилин зустрічі, вдалося їй вже на старті другого тайму: і це вже 1:0 для господарів. Футболістки з Маріуполя не склали руки, і змогли за 6-ть хвилин відігратись. Аліна Кайдаловська після подачі кутового виявилась найспритнішою у карному майданчику і переправила «круглого» в сітку воріт Яни Глух.

Після цього команди або почали готуватись до додаткового часу, і берегли свої сили, або спека заважала показати більші швидкості на полі. Стало зрозуміло, що долю поєдинку може вирішити один м’яч, який зрештою і забили волинянки. На 71-й хвилині, спочатку Анна Мякота не використала вихід сам-на-сам, проте за мить захисниця «Маріупольчанки» Віра Шатохіна по дивовижній траєкторії зрізала м’яч у власні ворота.

На останній штурм після такого удару сил у гравців з Маріуполя не залишилося, тому перемогу у цьому двобої, а з нею і у фінальній частині здобув Володимир-Волинський «Ладомир».

Головний тренер переможців Олег Бортнік прокоментував успішне завершення турніру для своєї команди: «Дякую своїм дівчатам за самовіддачу на полі. Дуже важко грати було за такої погоди, я не знаю скільки необхідно буде часу на відновлення нашим футболісткам. У нас був досвідчений суперник, не просто грати. Але склалося так, що ми перемогли. Вийшовши у Вищу лігу, ми реально оцінюємо свої сили, звичайно, буде складно протистояти лідерам українського жіночого футболу, але ми будемо боротися».

По завершенні футбольних баталій відбулася офіційна церемонія нагородження переможців та призері змагань, у якій взяли участь голова Львівської обласної федерації футболу та член Виконкому ФФУ Ярослав Грисьо, а також головний тренер дівочих збірних команд України Сергій Сапронов.

За результатами турніру були визначені найкращі гравці у наступних номінаціях:

Найкращий воротар – Яна Глух («Ладомир»)

Найкращий захисник – Вероніка Никитюк (ВО ДЮСШ)

Найкращий півзахисник – Вікторія Гірин (Ладомир»)

Найкращий нападник – Світлана Фрішко («Маріупольчанка»)

Найкращим бомбардиром турніру стала гравець новояворівської «Янтарочки» Надія Чайка – 7 голів.

Цікаві випадки

Під час матчу в бразильському штаті Пернамбуку, з боку аеродрому, вітер зніс групу парашутистів на футбольне поле. Один з парашутистів впав на воротаря в той момент коли він ловив м'яч. М'яч опинився у воротах і суддя, зарахував гол, пояснивши появу парашутистів втручанням вищої сили.. Ось такий цікавий випадок стався.