Громадська спілка
Вінницька обласна Федерація футболу
Знайти

Ювілей. Петрову М.В. - 80.

14 травня 2017 року

Футболіста першого складу вінницького «Локомотива» Михайла Петрова вшанували з нагоди 80-річчя

Нещодавно своє 80-річчя відсвяткував славетний гравець першого складу вінницької команди «Локомотив» Михайло Васильович Петров. 11 травня з нагоди ювілею його вшанувала футбольна громадськість та представники влади. Захід відбувся у приміщенні Вінницької обласної федерації футболу.

Диплом і премію до ювілею вручали керуючий справами Вінницького міськвиконкому Сергій Чорнолуцький і радник Вінницького міського голови, перший заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Семен Ханук.

– Міський голова, депутати міської ради сердечно вітають Вас з ювілеєм. Ми хочемо насамперед побажати вам здоров’я. Вінниця Вас пам’ятає. Спасибі за те, що Ви є! – сказав Сергій Чорнолуцький.

– Дякую за те, що не забуваєте про ветеранів. Єдине, що хочу у вас попросити – допомогти відродити славу вінницького футболу, – відповів Михайло Петров.

Михайло Васильович нині вже на пенсії. Але ще кілька років тому він працював в обласному управлінні з фізичного виховання та спорту Міносвіти куратором футболу.

– Михайле Васильовичу, зараз дивитеся по телевізору матчі, ходите на футбол?

– Як тільки пішов на пенсію, то ніяких матчів не відвідував. По телевізору буває, футбол дивлюся, але нечасто.

– У Вінниці нещодавно відродилася чоловіча команда майстрів «Нива-В» і з’явилася професійна жіноча ОДЮСШ Блохіна-Бєланова

– Для того, що б говорити про жіночий футбол і перспективи «Ниви-В», треба спочатку побачити ці команди. Поки що у мене не було такої можливості.

– Чим відрізняється футбол ваших часів і нинішній?

– Раніше ми виходили грали за честь і совість, а лише потім – за гроші. Зараз думають спочатку про гроші, а грають, як вийде. Тому у мене велика ностальгія за якісним футболом. Також раніше була якась певна стабільність, а в нинішній час цього немає.

– В 90-х роках вінницька команда грала в єврокубках. Згадайте ті часи.

– Я в цей час був начальником департаменту «Ниви». Тоді футбол був якісним, адже фінансування було високе. Ставлення до нашого клубу було чудовим. Взагалі команда може існувати і грати на високому рівні тільки тоді, якщо її підтримуватимуть одночасно облдержадміністрація, міськвиконком і потужні спонсори.

– Як покращити відвідуваність матчів?

– Щоб здобути визнання глядачів, повинна бути хороша гра і стабільна команда, у якої є перспективи. Щоб збирати повні трибуни, гравцям треба демонструвати самовіддачу, любов до гри і вболівальників. Не уявляю, як би «Локомотив» 50-60 років грав за порожніх чи напівпорожніх трибун. Ми збирали аншлаги, то що просто не могли виступати погано, не викладатися на повну.

 
Цікаві випадки

Італійський воротар Гроссо під час гри порадив судді носити окуляри, за що і був видалений з поля. В ході розгляду з'ясувалося, що Гроссо є власником оптичного магазина, а у арбітра дійсно поганий зір. Дисциплінарна комісія розцінила це як корисну раду. Воротаря простили, а суддя купив в його магазині окуляри.. Ось такий цікавий випадок стався.

© 1998–2018 ВСГО «ОФФ»